O MNIE

Nazywam się Zbigniew Ciesielski, jestem psychosomatykiem, diagnostą, psychodietetykiem i psychoterapeutą. Ukończyłem 4-letnie podyplomowe Studium Psychoterapii w SPCh w Warszawie, które jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Następnie ukończyłem szkolenia z psychodietetyki i naturoterapii. Aby mieć możliwość szerszej diagnozy pacjenta ukończyłem także certyfikowane szkolenie z Diagnostyki STRD ( Skaningowa Diagnostyka Termoregulacyjna). Wciąż podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe.


Praca, którą wykonuję to nie tylko konieczność i obowiązek, ale przede wszystkim to moja pasja i powołanie. Rozpocząłem ją jako psychoterapeuta, ale po jakimś czasie zobaczyłem jak bardzo powiązane są ze sobą nasz stan psychiczny z somatycznym. Postanowiłem wtedy, że muszę patrzeć na pacjenta holistycznie, czyli że muszę umieć połączyć jego problemy somatyczne i psychoemocjonalne. Dlatego też, aby poszerzyć swą wiedzę w tym zakresie ukończyłem szkolenia z Naturoterapii i Psychodietetyki. Oczywiście do każdego pacjenta trzeba mieć podejście indywidualnie i zakres zależności problemów somatycznych i psychoemocjonalnych jest w różnym stopniu, ale naprawdę zawsze jedno ma wpływ na drugie. Jeżeli więc podejdziemy do pacjenta całościowo na pewno będzie można mu pomóc w dużo większym zakresie. Bardzo pomocne w ocenie powiązania tych dwóch stanów jest diagnostyczne badanie STRD.


Zależy mi na tym, aby pacjent z moją pomocą w miarę szybko znalazł drogę wyjścia z problemów zdrowotnych i znów mógł cieszyć się codziennym życiem. Oczywiście zawsze będę z przyjemnością widział pacjentów, którzy będąc już w pełni zdrowia będą potrzebowali jakiejkolwiek porady w temacie profilaktyki zdrowia.


W życiu prywatnym od 1984 jestem żonaty i mam dwie wspaniałe córki. Lubię dużo czytać i wciąż poszerzać zakres swojej wiedzy. Staram się praktykować dużo ruchu na świeżym powietrzu, do czego zachęcam także swoich pacjentów. Dlatego też w miarę możliwości wyjeżdżam nad morze, aby popływać, pospacerować po plaży lub też na górskie wyprawy, szczególnie zimą na narty.